Biber Hapı Kullanıcı Yorumları

Fast Food Türü Beslenme

23 Ekim 2009 | Şurada: Diyet Tavsiyeleri

Biber Hapı mucizevi zayıflama hapı… Kadının iş hayatına girmesi ve gelişen teknoloji sonucunda insanlar beslenmeye daha fazla vakit ayıramamaktadırlar. Sonuçta bu fast food adı verilen ayaküstü yemek yeme alışkanlığı gelişmiştir. Bu tür
yerlerde verilen yağda kızarmış yiyeceklerin kanserojen madde içerme riski vardır. Okside olmuş yağların insan sağlığına olumsuz etkileri bilinmektedir. Pankreas, kolon ve karaciğer kanserlerinin sebepleri arasında okside olmuş yağlar vardır. Fast food menüleri ya yetersiz ya da fazla olmaktadır. Fast foodlarda ki gıdalarda, kolesterol, doymuş yağ ve tuz fazla, fakat A, C vitaminleri ve kalsiyum yetersiz olmaktadır.
Genç yaşlarda fast food ile beslenenler ileri ki yaşlarında, şişmanlık, hipertansiyon, kalp damar hastalıkları ve kanser gibi riskler taşımaktadır. Yiyecekler, et ve tavuk döner, köfte ve ızgara etler, ekmek arası yiyecek olarak verilmektedir. Ocak ile et arasında en az 10- 15 cm mesafenin olması gerektiği bildirilmektedir. Sosis, sucuk ve salam da fast food olarak yenmektedir. Bunlara imalat sırasında, nitrat ve nitrit ilave edilmesi sebebiyle, bunların fazlası sağlık açısından iyi değildir. Cipslerdeki fazla tuz zararlıdır. Fasfoodlarda öğle yemeği olarak yenen patates kızartması ile fazla kalori alınmış olur.
Bu tür beslenme sonucu posa yetersizliği olacağından kolon kanseri riski artar. Az posanın zararları arasında, kan şekerinin ve kolesterolün yükselmesi sayılabilir. Bisküvi, çikolata, gofret, kraker ve kek gibi gıdalarda bugün çok kullanılan yiyecekler arasındadır. Bunlar karbonhidrat ve yağ içeriği yüksek besinlerdir. Çikolata, bisküvi gibi gıdalar daha çok ara öğünlerde ve genellikle normal yemek yendikten sonra yenmelidir. Bunlar çok az yenmelidir. Fazlası kilo aldırır.
Ana öğünde bu gıdalar alınırsa günlük alınması gereken temel besin maddeleri alınmamış olacağından,
sağlıklı ve dengeli beslenme olmamış olur. Bu ürünler fazla şeker içerdiklerinden, diş çürümelerine de sebep olur. Fast food beslenme tarzı çocuklar ve gençler arasında yaygın olan bir beslenme türüdür. Fastfood restoranların her yerde fazla miktarda olması bunun sebeplerinden birisidir. Çabuk ve ucuz karın doyurma yöntemidir. Bazı aileler çocuklarını fastfood restoranlarına götürerek ödüllendirmektedir. Reklam’lar ve arkadaş çevresi etkili olmaktadır. Fastfood tüketimi hızla yaygınlaşmaktadır. Zaman azlığı bahane edilmektedir.
ABD’de 1960′lı yıllarda şişman çocuk oranı %5 iken bugün %13′lere çıkmıştır. ABD Ulusal sağlık enstitüsü günde 67 gramdan fazla yağ alınmaması gerektiğini belirtmektedir. ABD’de fastfood türü beslenmenin artması sonucu, çocuklarda ve gençlerde şişmanlama, şeker hastalığı ve ölüm oranları artmıştır. Çocuklarda Tansiyon ve kalp krizi görülmeye başlanmıştır. Çocukların %5′i şişmanlamış ve karaciğer yağlanması görülmeye başlanmış. Şişmanlık çocuklarda horultu, soluk yetersizliği ve uykusuzluk sebebi olmuştur. Şişmanlık çocuklarda stres ve depresyona sebep olabiliyor.
Fastfoodlarda şeker ve yağ fazla alınmaktadır. Yakılamayan yağ ve şeker vücutta yağ olarak depolanıyor ve şişmanlık oluşuyor. Fazla yağ tüketimi kilo artımına sebep oluyor. Ayak bacak eklemlerinde bileklerde ağrılara sebep oluyor, hormon dengesizliği oluyor. TV karşısında yağlı, şekerli ve tuzlu yiyecekler tüketiliyor. Şişmanlık boşanmalara sebep oluyor. Ev yemekleri ile beslenme en iyisidir. Fastfoodlarda
kullanılan yağlar kolesterolü artırıyor, küçük çocuklarda bile arteri yoskleroz görülmesine sebep oluyor. Arteriyoskleroz, damar içinde plakların oluşması ve sonuçta damarların daralması olayıdır.
Okul öncesi dönemde çocuklara doğru bir beslenme alışkanlığı kazandırılmalıdır. Bu alışkanlıklar çocukların tüm yaşamları boyunca onları etkileyecektir. Çocukların fastfood alışkanlıkları azaltılmalıdır. Beslenme konusunda eğitilmelidir. Araştırmalar fast food tüketen çocuklarda şişmanlığın daha fazla görüldüğünü ortaya koymuştur.
Çocukluk çağında şişman olan kişilerin, yetişkin olduklarında da şişman olma risklerinin daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Bu kişilerde şişmanlığın sebep olduğu hastalıklara yakalanma riskleri de daha fazla olacaktır. Sağlık açısından faydası tartışılmakta ve bugün için zararlarının fazla olduğu görüşünün hakim olduğu ketçap, mayonez ve tuz fastfoodlarda fazla miktarda kullanılmaktadır.
Fastfoodlarda yenen yiyeceklerin sağlık yönünden zararlı etkileri azaltılmalıdır. Bu beslenme türü, insan sağlığı açısından olumsuzluklar taşımaktadır. Fast food menüleri, süt ve süt ürünleri açısından, sebze ve meyve açısından zenginleştirilmelidir.
Sağlık açısından zararlı olan usullerden vazgeçilmeli, faydalı usuller geliştirilmelidir. Bu tür restoranlarda fast food besinler yanında, taze sebze tüketimi olmalı, katkı maddelerinin miktarı azaltılmalı, kola yerine süt, ayran, meyve suyu verilmeli ve yağ kullanımı azaltılmalıdır. Uyarıları dikkate alan fastfoodlarda sağlıklı salatalar üretilmeye başlanmıştır.

Yorum Bırakın!

Temel anlamda vücutta stoklanmış yağların büyük bir hızla eritilmesi işlevini gören Biber Hapı siz henüz uykudan yeni uyandığınızda dahi etkisini sürdürüyor olacaktır.

Biber Hapı Hakkında

Pepper Time olarak geçen ürün geçtiğimiz aylar içerisinde resmi olarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığından ithalat izni sahibi olan içeriği ve formülü güçlendirilmiş yasal biber hapıdır. Bu ürün bakanlık tarafından yapılan tetkikler sonucunda içeriğine güvenilir bir şekilde izin verilen zayıflama kapsülüdür.

Ürünü güvenle kullanabilir ve optimal sürede özellikle bölgesel şikayetlerinizin tümünden kurtulabilirsiniz. Pepper Time bilinen çin orjinali biber kapsülü' nün içeriği kuvvetlendirilerek geliştirilmiş ve ülkemize yasal olarak ithal edilen zamanının tek ürünüdür. Tümüyle doğal içerikte ve saftır. Kalp ve yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunan kimseler haricinde 18-60 yaş arası sağlıklı her insan tarafından kullanılabilmektedir.